Aby przypomnieć władzom miasta Katowice o deklaracji zawartej w dniu 8.10.2018 roku pomiędzy:

Burmistrz Miasta Czeladź – Zbigniew Szaleniec,

Pierwszy Wiceprezydent Miasta Katowice – Zbigniew Sobula,

Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie – Rafał Piech,

Zastępca Prezydenta Miasta Sosnowiec – Jeremiasz Świerzawski,

mówiącej o pełnej hermetyzacji składowisk stablizatu na kompostowni MPGK na ulicy Milowickiej w Katowicach, uruchomiliśmy licznik na stronie głównej. Licznik wygląda dość prosto i znajduje się na stronie głównej :

Jak sami widzicie mamy odliczanie wyrażone w dniach, godzinach, minutach, a nawet sekundach. Data docelowa to oczywiście 30.06.2019 zgodnie z deklaracją, czyli dzień w który ma zakończyć się pełna hermetyzacja składowisk stabilizatu.

Zgodnie z założeniem z tym dniem duża cześć problemu w postaci katowickiego smrodu powinna zniknąć z naszego życia.

1. Czy miasto Katowice dotrzyma słowa ?
  2. Czy po hermetyzacji problem zniknie ?
  3. Jeżeli nie, to co wtedy ? Kolejne lata trucia katowickim smrodem ?