Moi Drodzy,

Kolejny film uwidacznia prawdziwe oblicze kompostowni MPGK w Katowicach. 30.11.2018 Piątek, godzina 20:00, słychać prace na kompostowni, widzimy pootwierane bramy oraz wydostający się ?dym? z budynku sortowni.

Dlaczego po raz kolejny, udaje nam się zarejestrować tego typu aktywność ? Jak już wielokrotnie podkreślaliśmy, zgodnie z zapewnieniami Pana Prezesa Malary, kompostownia powinna być dawno zamknięta.

Powoli zaczynamy rozumieć dlaczego, smród zwiększa czasem swoją intensywność w godzinach wieczornych?

Wieczorem, nic nie widać, nikt nie przyjedzie tego skontrolować. My jednak musimy się truć, wdychać to w naszych domach udając, że wszystko jest ok. Czy dalej chcecie by tak to wyglądało ?

Przypominamy o akcji plakatowej i zachęcamy mocno do wzięcia w niej udziału. Jeżeli każdy dożuci od siebie kilka minut na wywieszenie plakatu/ów, będzie nas coraz więcej, a o to w tym wszystkim chodzi. Większa liczba osób większe możliwości. Więcej na temat akcji plakatowej znajdziesz tutaj : AKCJA PLAKATOWA

Dodatkowo, zachęcamy do przesyłania zbieranych przez Państwa materiałów w postaci zdjęć, pism, materiału video itp za co z góry dziękujemy.

Pytania:

  1. Dlaczego kompostownia pracuje w takich godzinach ?
  2. Jakie dokładnie prace, są tam wykonywane
  3. Co dokładnie wydostaje się z kominów tzn „sortowni” ?
  4. Kiedy rozpoczną się prace, mające na celu pełną hermetyzację zgodnie z podpisanym porozumieniem ?

Czekamy na Państwa komentarze oraz prosimy o udostępnianie tego wpisu dalej.

Kontakt

Jeżeli chcesz umieścić materiał w postaci pisma, zdjęc, video itp na stronie, przeslij nam go na emial

Nasz e-mail

miastosmrodu.pl@gmail.com

Współpraca

Szukamy osób, które równie jak my są zaangażowane w problem katowickiego smrodu . Tylko wspólne działanie oraz koordynacja tych działań zaprowadzą nas do celu. Pomóż nam promować tą drogę komunikacji i dołącz do nas.

 

Wsparcie

Jeżeli chcesz wesprzeć nasza akcje zapraszamy do kontaktu poprzez email lub formularz kontaktowy. Możesz również wywiesić baner na swoim ogrodzeniu, balkonie, oknie itp.  Prześlij nam wymiary, a my przygotujemy dla Ciebie gotowy plik.

 

Misja

Chcemy być głównym kanałem informacyjnym pomiędzy wszystkimi obywatelami dotkniętymi problemem unoszącego się od lat smrodu z MPGK na ulicy Milowickiej w Katowicach.