Moi drodzy,

Zastanawiacie się zapewne, dlaczego smród kompostu wyczuwalny jest w Waszych mieszkaniach czy też domach w godzinach wieczornych, prawda ?Myślicie, no przecież jak to możliwe, kompostownia powinna być zamknięta, wiec o co chodzi ? 

Ja również słyszałem zapewnienia prezesa Malary oraz urzędników, że kompostownia pracuje jedynie do 14:00. Wiec z niedowierzaniem patrzyłem jak prace na kompostowni wykonywane były w późnych godzinach wieczornych. Zastanawiało mnie, dlaczego w nocy otwierane są bramy, skoro, rzekomo nikogo tam nie powinno być po za ochroną, prawda ?

Wielokrotnie wspominałem o tym na zebraniach z urzędnikami, z przedstawicielami kompostowni i zawsze komentarz był taki sam: 

„Proszę Pana, zapewniam, że kompostownia jest nie czynna w godzinach o których Pan mówi…”

Nie było za tym logiki, bo gdzie tu logika, gdzie przez ostanie 3 dni z rzędu widać intensywne prace na kompostowni w Katowicach ? 

Smród unosi się całą noc w kierunku, w którym wieje wiatr !!! Jak tu spać ? !

Czy za każdym razem mamy tłumaczyć dzieciom, że to nic i żeby spróbowały zasnąć ? A w odpowiedzi słyszeć, ale mi jest nie dobrze…

Ile to jeszcze można znosić ? Gdzie my żyjemy ? Jak nas traktują ? 

Film z 5.11.2018 znajduje się tutaj

Film z 6.11:2018

Film z 7.11:2018

Kontakt

Jeżeli chcesz umieścić materiał w postaci pisma, zdjęc, video itp na stronie, przeslij nam go na emial

Nasz e-mail

miastosmrodu.pl@gmail.com

Współpraca

Szukamy osób, które równie jak my są zaangażowane w problem katowickiego smrodu . Tylko wspólne działanie oraz koordynacja tych działań zaprowadzą nas do celu. Pomóż nam promować tą drogę komunikacji i dołącz do nas.

 

Wsparcie

Jeżeli chcesz wesprzeć nasza akcje zapraszamy do kontaktu poprzez email lub formularz kontaktowy. Możesz również wywiesić baner na swoim ogrodzeniu, balkonie, oknie itp.  Prześlij nam wymiary, a my przygotujemy dla Ciebie gotowy plik.

 

Misja

Chcemy być głównym kanałem informacyjnym pomiędzy wszystkimi obywatelami dotkniętymi problemem unoszącego się od lat smrodu z MPGK na ulicy Milowickiej w Katowicach.