Moi Drodzy,

Cały okres świąteczny wiatr wiał w kierunku dzielnicy Milowice w Sosnowcu. Nie trudno sobie wyobrazić, kiedy przyjeżdża do Ciebie rodzina, bliscy, ludzie na których Ci zależy, z którymi chcesz spędzić ten radosny czas, a za oknami śmierdzi. Smród jest tak intensywny, że podczas dzielenia się opłatkiem czuć go w mieszkaniu, domu? Co w tedy czujesz, czują twoi bliscy ?

Najgorsze jest to, że tak wygląda praktycznie każdy dzień. Smród zależnie od kierunku wiatru czuć w Katowicach, Sosnowcu, Siemianowicach Śląskich lub Czeladzi. Codziennie ktoś czuje ten fetor, codziennie ktoś ma dość.

Mijają kolejne dni, tygodnie, miesiące. Zapewnienia przedwyborcze stoją w miejscu. Politycy, którzy byli zaangażowani w temat milczą. Jak dla mnie ten brak działań świadczy o braku szacunku do nas, obywateli i jest nie do zaakceptowania. Ludzie na ?wysokich? stołkach stoją z boku, patrzą i śmieją się nam w twarz.

To przykre, ale teraz już wiem, że tu chodzi tylko o władzę. Nie chodzi o Twoje dobro czy Twojej rodziny, chodzi o wpływy i kontakty. Brak poszanowania dla naszego zdrowia, brak poszanowania dla naszego komfortu życia jest tutaj najlepszym tego dowodem.

Jeżeli Ty i ludzie z Twojego otoczenia, będą stać z boku to będzie tylko gorzej. Nie trudno tutaj nikogo przekonywać, że problem narasta i jest naprawę źle. Musimy się zjednoczyć i zacząć działać.

 

 

Kontakt

Jeżeli chcesz umieścić materiał w postaci pisma, zdjęc, video itp na stronie, przeslij nam go na emial

Nasz e-mail

miastosmrodu.pl@gmail.com

Współpraca

Szukamy osób, które równie jak my są zaangażowane w problem katowickiego smrodu . Tylko wspólne działanie oraz koordynacja tych działań zaprowadzą nas do celu. Pomóż nam promować tą drogę komunikacji i dołącz do nas.

 

Wsparcie

Jeżeli chcesz wesprzeć nasza akcje zapraszamy do kontaktu poprzez email lub formularz kontaktowy. Możesz również wywiesić baner na swoim ogrodzeniu, balkonie, oknie itp.  Prześlij nam wymiary, a my przygotujemy dla Ciebie gotowy plik.

 

Misja

Chcemy być głównym kanałem informacyjnym pomiędzy wszystkimi obywatelami dotkniętymi problemem unoszącego się od lat smrodu z MPGK na ulicy Milowickiej w Katowicach.